Les 5 van 8

Les 5: Dienstenpagina’s en productbeschrijvingen die verkopen

De dienstenpagina en de productbeschrijving zijn de twee pagina’s waar het echt om gaat. Hier beslist de bezoeker of hij klant wordt of wegklikt.

De dienstenpagina: begin bij het probleem

De meeste dienstenpagina’s beginnen met “Wij bieden [dienst X] aan voor [doelgroep Y].” Dat is de minst effectieve manier. Begin bij de situatie van de lezer: “Je hebt een website, maar die levert nauwelijks aanvragen op. Herkenbaar?” Als de lezer ja knikt, heb je hem. Nu kun je de oplossing presenteren.

Vertrouwen opbouwen met bewijs

Bezoekers die voor het eerst op jouw site komen, kennen je niet. Bouw vertrouwen op met: klantreviews in eigen woorden (“Walter loste ons probleem op in één dag”), concrete resultaten (“organisch verkeer steeg met 140%”), garanties (“niet tevreden? Dan lossen we het op”), en certificeringen. Claims zonder bewijs zijn reclame. Claims met bewijs zijn overtuigend.

De productbeschrijving: beschrijf de ervaring

Slechte beschrijving: “Houten snijplank, 30Γ—20 cm, eikenhout.” Goede beschrijving: “Deze snijplank van massief Europees eikenhout is zwaar genoeg om niet te schuiven tijdens het snijden β€” en licht genoeg om hem dagelijks te gebruiken.” De goede versie beschrijft hoe het voelt om het product te gebruiken. Dat is wat een klant in een fysieke winkel ook zou ervaren.

En: kopieer nooit van je leverancier. Beschrijvingen kopiΓ«ren schaadt je SEO Γ©n ze zijn altijd slechter dan een eigen beschrijving geschreven voor jouw specifieke klant.

Opdracht

Kies één dienst of product en schrijf een volledig nieuwe beschrijving. Begin bij het probleem van de klant. Verwerk minimaal één stuk bewijs. Sluit af met een duidelijke oproep tot actie.